VIS Special nr.1 Visvervoer bij Jan van As en Tel

Nieuwe vormen van visvervoer bij Jan van As en Tel. Jan van As heeft koelwagens met zonnepanelen en vishandel Tel bezorgt in Amsterdam vis met de fiets, omdat het met de auto langzamer en lastig is.

Bij visgroothandel Jan van As staat duurzaamheid hoog in het vaandel. Dat uit zich in de keuzes die het bedrijf maakt. Zowel wat betreft de vis, als het transport daarvan. Sinds vorig jaar werkt het bedrijf met koelwagens met zonnepanelen.
Directeur Wijgert van As: “We hebben inmiddels twee vrachtwagens rijden met zonnepanelen in de dakconstructie. Dat gaat uitstekend! De zonne-energie wordt gebruikt voor het koelen van de laadbak. Dat is duurzaam en zorgt voor een lager brandstofverbruik. Ook in de winter werken de zonnepanelen uitstekend, aldus Van As. “Het werkt op lichtinval. Zelfs als het bewolkt is laadt de batterij op.”

Vishandel Tel in Amsterdam bezorgt een deel van haar bestellingen in Amsterdam op de fiets. Een praktische oplossing om niet meer vast te staan in het drukke verkeer. Voor de klanten - voornamelijk horecabedrijven in Chinatown en de Zeedijkbuurt - zijn de fietsende visbezorgers van Tel al dertig jaar een bekend gezicht.
Per keer kan zo’n 120 kilo vis worden vervoerd. De producten worden verpakt in polystyreenverpakkingen. De fiets wordt het hele jaar door gebruikt, zes dagen per week.

Meer lezen?